Mihkli kirik on üks Lääne-Eesti vanimaid ehitisi, Eesti vanema kirikuarhitektuuri traditsioone järgiv sakraalhoone, rajatud Soontagana muinaskihelkonda 13. sajandi lõpus.

Loe lisa digitaalsest arhiivist “Eesti kirikud”.

Mihkli kogudus on sama vana kui kirik, seega järjepidevalt tegutsenud ligi 800 aastat. Kui palju on Eestis nii vanu organisatsioone? Aegade ja aastate jooksul on kõik pidevas muutumises, aga Jumala sõna, mida kuulutati 800 aastat tagasi on sama ka täna. Väline vorm on muutunud ja muutub pidevalt, aga sõnum on ikka sama. Ja nii on ka kogudusel olnud helgemaid ja keerulisemaid päevi.

Talvekülmaga toimuvad teenistused Mihkli pastoraadis, mis on ehitatud aastatel 1855-1858.

EKN tutvustab Läänemaa kirikuid järgmises videos, Mihkli kirik alates 14.30

ERR on teinud Mihkli Miikaeli kirikust väikese loo sarjas “Tähendamisi”.

Wikipedia andmetel on Eestis peaingel Miikaelile pühitsetud lisaks Mihkli kirikule veel KeilaJuuruJõhviKodavereKihelkonnaRäpinaHäädemeesteRõnguTallinnas Rootsi-Mihkli kirik.

Eesti rahvakalendris tähistatakse Miikaeli nimepäeva ehk mihklipäeva 29. septembril.